Zostań wystawcą GREENPOWER 2022⚡📣W tym samym czasie odbędą się targi INSTALACJE⚡📣  

Organizator:

GRENPOWER – pozytywna energia na targach

Podziel się

Energia pochodząca z odnawialnych źródeł cieszy się dużym zainteresowaniem, ale żeby obniżyć rachunki za prąd musi być dobrze zainstalowana. Jakie rozwiązania wybrać, na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli? Na te pytania przez trzy dni odpowiadali wystawcy targów GREENPOWER.

Podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Greenpower dostępni byli specjaliści z branży, a także fachowcy i producenci proekologicznych rozwiązań. Wyjątkowo dużo uwagi poświęcono tematowi fotowoltaiki, na którą decydują się zarówno rolnicy, ogromne przedsiębiorstwa, jak i prosumenci.

Ponad 80 wystawców doradzało, które rozwiązanie wybrać i co zrobić, by było ono najbardziej opłacalne. Zwiedzający targi otrzymali informacje o dofinansowaniach i programach związanych ze stosowaniem odnawialnych źródeł energii.

Podczas wydarzenia przedstawione zostały nowoczesne produkty oraz usługi z zakresu fotowoltaiki i oze. Zaprezentowano m. in.: systemy mocowania naziemnego i na dachach, różne rodzaje modułów PV, inwertery, optymalizatory i magazyny energii. Eksperci i fachowcy doradzili, jaka ekspozycja paneli przyniesie największe korzyści i jak zabezpieczyć ją przed pożarami.

Najnowsza wiedza

– Wiele osób przyjeżdża do Poznania na targi w poszukiwaniu najnowszej wiedzy. Podczas GREENPOWER odbywają się spotkania branżowe, prezentacje nowości czy też konferencje – zauważa Marcin Gorynia, dyrektor targów Greenpower. Podczas wydarzenia można było wziąć udział w Energetycznym Talk Show Globenergii, szkoleniach organizowanych przez firmę Emiternet oraz konferencji „Samowystarczalny gminny klaster energetyczny” organizowany przez Polskie Forum Klimatyczne.

Nagrodzeni medalami

Złotymi Dedalami MTP zostało nagrodzonych sześć innowacyjnych produktów. Na to wyjątkowe wyróżnienie zasłużył Moduł fotowoltaiczny Mono VI firmy Soluxtec – pierwszy moduł z wykorzystaniem ogniw o mocy powyżej 380 Wp. Również panele TYPU N firmy Jolywood zasługują na wyróżnienie, gdyż produkowane są według innowacyjnej technologii typu N. Złoty Medal otrzymał Moduł fotowoltaiczny Perfect Edge PEM.G0-390W firmy Bruk-Bet Sp. z o. o. składający się ze 120 ogniw monokrystalicznych wykonanych w technologii Half-Cut. RECOM SERIA PUMA Econstructions Group Spółka z o.o. – jedno i dwustronne oraz niskoemisyjne – również zostały odznaczone tym wyjątkowym wyróżnieniem.

Wraz ze wzrostem zainteresowania panelami fotowoltaicznymi, wzrasta zainteresowanie usługami związanymi z eksploatacją paneli. Jednym z nowoczesnych rynkowych rozwiązań jest niewątpliwie Urządzenie myjące QLEEN Disy Full Version firmy LEWI-POLSKA z szerokim zakresem zastosowań. Pozytywną ocenę oraz uznanie Sądu Konkursowego otrzymał również Innowacyjny falownik Austa firmy PV Energia Polska – trójfazowy falownik, który charakteryzuje się wysoką wydajnością sięgającą 98,7%.

Nowości rynkowe

Swoje najnowsze produkty zaprezentowało dwóch wystawców. Na stoisku firmy Wolna Energia można było zobaczyć aż trzy nowości. A były to: Blue boson – nowa struktura uzdatniania wody, pompa ciepła oraz akumulator, który oskonale sprawdzi się w trybie awaryjnym, jak i w instalacji off-grid.

Natomiast firma ECCOSOL zaprezentowała SOLAR MULTIBOARD umożliwiający montaż paneli fotowoltaicznych bez uszkodzeń.

Zraszamy na kolejną edycję targów GREENPOWER, które odbędą się równolegle z Międzynarodowymi Targami Instalacyjnymi Instalacje w dniach 25-27.04.2022 roku.